Skip to main content
Rodzinka UK

Gdy nasze dzieci chcą wracać do Polski

 

 

Przeprowadzając się na stałe do innego kraju często bierzemy pod uwagę nie tylko poprawę naszego statusu społecznego, ale również bierzemy pod uwagę lepszą przyszłość dla naszych dzieci. I w większości przypadków udaje się to osiągnąć. Praca za granicą pozwala na kupno domu, czy samochodu, dzieci zaczynają mówić biegle w drugim języku. A po kilku latach okazuje się nagle, że nasze dziecko chce za wszelką cenę wrócić do Polski.

Porady

Bezpieczeństwo dzieci w drodze do szkoły.

Wakacje oficjalnie dobiegły końca, co oznacza, że rodzice z całego kraju wrócili do swoich obowiązków przy odwożeniu i odbieraniu dzieci ze szkoły.

 

Większość dzieci jest podwożona i odbierana ze szkoły samochodem. Najnowsze statystyki mówią, że aż 42% dzieci w szkołach podstawowych przyjeżdża do szkoły samochodem. Jednakże, w związku z tym, że dzieci stają się coraz mniej aktywne, a nadwaga wśród najmłodszych jest coraz większym problemem, rodzice starają się temu zaradzić i wysyłają swoje pociechy do szkoły np. rowerem.

 

Wychowanie

Czy dzieci powinny ustępować miejsca starszym?

Każdy rodzic powinien odpowiedzieć sobie na pytanie kogo wychowuje: przyszłego egoistę, czy osobę lubianą przez wszystkich, miłą i wrażliwą na potrzeby innych? Czasem w codziennym biegu zapominamy, że to właśnie my, jako rodzice mamy największy wpływ na to, kim w przyszłości będą nasze dzieci.

 

Co Polaków najbardziej zaskoczyło w angielskim codziennym życiu

Co Polaków najbardziej zaskoczyło w angielskim codziennym życiu

 

 

Powiedzmy sobie szczerze: Wielka Brytania niby leży w Europie, ale nie za bardzo. Anglicy od wieków odcinali się od wszystkiego, co kontynentalne i z wyższością podkreślali, że mieszkając na wyspie ze swej natury są inni niż Europejczycy. Położenie geograficzne Brytyjczyków tylko podkreśliło ich chęć oddzielenia się od starego kontynentu.

Anglicy są tak zafiksowani na punkcie swojej odmienności, która powiedzmy to głośno uważają za zaletę, a nie wadę, że z wybitnym zaangażowaniem wymyślili sobie mnóstwo drobiazgów, które różnią ich od mieszkańców kontynentu.

Nas, Polaków mieszkających tak licznie na Wyspach zdziwiło już niejedno w tym kraju. Jednak z biegiem lat przyzwyczailiśmy się do wszystkiego i coraz rzadziej dziwią nas te brytyjskie drobiazgi. Jednak zawsze miło jest podpatrywać nowych przyjezdnych z naszej ojczyzny, których nadal dziwi na przykład sznurek w toalecie.

Co najbardziej dziwi Europejczyków w codziennym życiu na Wyspach?

 

 1. Dwa krany w zlewie i sznurek w łazience zamiast wtyczki do zapalania światła są absolutnie na pierwszym miejscu.
 2. Drugie miejsce zajmuje wykładzina dywanowa na podłodze w toalecie i w łazience.
 3. Kolejne miejsca to na przykład tosty z masłem i …bananem.
 4. Jedzenie płatków kukurydzianych na sucho z miseczki i … popijanie ich mlekiem.
 5. Wkładanie czipsów w kanapkę (żeby chrupało).
 6. Zupy zblendowane na papkę, jakby dorośli zębów nie mieli.
 7. Frytki z octem.
 8. Parówki i jajka w słoikach.
 9. Ziemniaki w puszkach.
 10.  Okna otwierane na zewnątrz
 11.  Inne kontakty w łazienkach niż w pokojach
 12.  Chodzenie do sklepu w szlafroku i wałkach na głowie
 13.  Świadkowie Jehowy, którzy od razu wiedzą, gdzie mieszkają Polacy, bo już przez domofon witają się po polsku. Wywiad działa!

Do wielu rzeczy z tej listy przyzwyczailiśmy się, a nawet niektóre, jak na przykład frytki z octem polubiliśmy.

Co dodalibyście do tej listy?

Add new comment

Plain text

 • No HTML tags allowed.
 • Lines and paragraphs break automatically.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
The subscriber's email address.