Skip to main content
Rodzinka UK

Jaki zawód wykonujesz na emigracji?

 

Czy decydując się na życie za granicą braliście pod uwagę fakt zmiany zawodu? Jak bardzo zaskoczyło was życie pod tym względem?

Jeśli ktoś wyjechał do pracy na kontrakt to pół biedy, bo wiedział do czego jedzie. Co jednak w sytuacji, kiedy trzeba było zmienić profesję, lub jak w przypadku Beaty szukać czegoś innego, i to natychmiast?

Kultura

"PLANETA SINGLI 2" - Hit, który pokochały miliony Polaków!!! w kinach UK od 23 Listopada

Związek Ani (Agnieszka Więdłocha) i Tomka (Maciej Stuhr) przeżywa poważny kryzys. On, showman-celebryta wcale nie ma zamiaru się ustatkować. Ona z kolei chce poważnego związku. Tymczasem na horyzoncie pojawia się Aleksander – zauroczony Anią milioner, właściciel aplikacji Planeta Singli, przekonany, że nikt inny nie pasuje do niego bardziej niż romantyczna nauczycielka muzyki.

Zapraszamy do kina!

 

https://www.youtube.com/watch?v=vngIzd98Ics

 

Kultura

Film Planeta Singli 2 w kichach w Wielkiej Brytanii

Planeta Singli 2 to jeden z najbardziej oczekiwanych filmów tego roku – kontynuacja hitu, w którym zakochały się miliony widzów. W listopadzie 2018 na kinowe ekrany powrócą Maciej Stuhr i Agnieszka Więdłocha jako para, której losy połączyła randkowa aplikacja.

Co się wydarzy w drugiej części Planety Singli 2? Premiera, zwiastun, obsada w jednym miejscu!

Kultura

Koncert na 100-lecie niepodległości Polski w Royal Albert Hall w Londynie

 

 

To było wyjątkowe wydarzenie. I nie chodzi już o gwiazdy, które występując na scenie sprawiły, że ta noc rozbłysła. Chwila, w której zabrzmiał nasz narodowy hymn, Mazurek Dąbrowskiego odśpiewany przez tłum Polonii była niezwykła. Płakali wszyscy, bo była to chwila szczególnego wzruszenia.

W niedzielę 11 listopada 2018 w jednej z najpiękniejszych i najbardziej prestiżowych na świecie sal koncertowych – Royal Albert Hall odbył się koncert pod nazwą „Sto lat”, poświęcony setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Rodzinka UK

Działka pracownicza w UK: jak się o nią starać?

 

 

Działkowiczem być! I nie chodzi tu o działkę nad jeziorkiem, ale o kawałek ziemi w przestrzeni miejskiej, na której możemy uprawiać własne warzywa i owoce. Tak popularne w Polsce są również dostępne w Wielkiej Brytanii, o czym nie wszyscy wiedzą. Jak starać się o przydział takiej działki?

Działeczka miejska to allotment. Jest to kawałek ziemi, na którym mieszczuchy mogą pobawić się w ogrodnika i uprawiać własne warzywa, owoce i kwiaty.

Czy jesteś zazdrosna o swojego mężczyznę?

Czy jesteś zazdrosna o swojego mężczyznę?

 

Przeglądając przypadkiem pewne forum internetowe, na którym szukałam odpowiedzi na nurtujący mnie problem dotyczący przerwy wakacyjnej mojego dziecka, całkiem przypadkiem natknęłam się na pewną interesującą dyskusję.

Tematem rozmowy były sprawy damsko-męskie, które jak wiadomo interesują wszystkich. Pewna uczestniczka forum zadała pytanie, które rozpaliło do czerwoności dyskusję. Pytanie brzmiało:

Czy wasi mężowie/partnerzy mają koleżanki z pracy i piszą z nimi codziennie na Facebooku po dwie, trzy godziny lub smsuja? Czy to jest normalne czy przesadza?

 No, właśnie. Czy takie prywatne rozmowy z koleżanką z pracy, które odbywają się już pop racy, kiedy mąż powinien spędzać czas z żoną i z dziećmi są akceptowalne? O, czym taki mąż może rozmawiać, i dlaczego nie załatwił tego w godzinach pracy? Czyżby zaczął przynosić pracę do domu?

Odpowiedzi poszczególnych uczestniczek dyskusji dają wiele do myślenia. Jesteśmy zazdrosne, to prawda, ale przede wszystkim pilnujemy własnego gniazda rodzinnego i prędzej wydrapiemy oczy potencjalnej rywalce, niż oddamy jej włąsnego męża bez walki. Czy to źle? Oceńcie sami czytając odpowiedzi na forum.

 

Odpowiedzi kolejnych dziewczyn:

  1.  PRZESADA!

   2. To nie jest normalne i zdecydowanie coś jest na rzeczy!

    3. No jak dla mnie raz na jakiś czas można popisać ale żeby codziennie?! Coś się musi dziać…

    4. Mnie osobiście by się to bardzo nie podobalo... Kobieca intuicja  jest niezawodna. Już ja bym mu dała koleżanki!

   5. Ja tak pisałam z narzeczonym jak zaczęliśmy się spotykać

    6. Jakby mój mąż pisał z koleżanką po 2-3 godziny dziennie, to chyba przestałby być moim mężem. Zresztą nie wyobrażam sobie żeby w ogóle miałby pisać, o czym niby?

   7. Pewnie o seksie. Zabiłabym.

    8. Wiadomo,że nienormalne. Flirtują albo zdradzają. Rzecz jasna prosze pani.

    9. Zdarzyło się mojemu mężowi odpisać na smsa 'co tam słychać?' od starych znajomych, ale ja wszystko poukrucałam, żadnego wdawania się w dyskusje. Dla mnie do nie do zaakceptowania.

10.                  To na pewno normalne nie jest, ja bym na takie ciągle pisanie nie pozwoliła. A czy chociaż pokazuje swojej żonie wiadomości, które pisze z tą koleżanką?

11.                  Dobrze że u mojego same chłopy w pracy!

12.                  Śmierdzi romansem!

13.                  Jakby mój tak pisał, to on by chodził z podbitym okiem, a ona z połamanymi rękami!

14.                  Nie. Akurat ma taką pracę, że są sami faceci w ich brygadzie i pracuje w delegacji, i nie pisze z inną kobietą, i nie ma żadnych numerów w telefonie do innych kobiet!

15.                  Takiej to bym chyba kudły wyrwała!

16.                  A jemu jajca…

17.                  Nie to nie jest normalne, żadne "koleżanki", z którymi panowie utrzymują kontakt poza pracą moim zdaniem nie są normalne. Udusiłabym, zresztą ja jestem strasznie zazdrosna o męża, chociaż nie daje mi do tego żadnych powodów

18.                  Ja bym raczej sie mężem zajęła, bo to że pani zlikwiduje koleżankę nie znaczy że nie znajdzie sobie kolejnej

19.                  To nie koleżanka, to dupa na boku jest.

20.                  Jesteś sama kobietą więc powiedz szczerze, o czym byś ty pisała z takim facetem tyle godzin? U mnie takie pisanie skończyło się rozwodem, bo okazało sę, że na boki mnie robił.

21.                  Zakaz sexu do odwołania, tzn dopóki nie przestanie z nią pisać. A jak się nie podoba, to wypad do niej! Moim zdaniem to nie jest normalne i coś ich łączy, niekoniecznie jeszcze romans.

22.                  Mój nie ma w ogóle koleżanek

 

 

Add new comment

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
The subscriber's email address.