Skip to main content
Wychowanie

Dziecko i … przyciski

 

Spróbuj wcisnąć przycisk stop na przejściu, czy w autobusie! Spróbuj zrobić to przed dzieckiem, nie dając mu szansy na wciśnięcie. Dziecko znienawidzi cię za to czynem i słowem, gwarantowane! 

Zdrowie

Dlaczego jesteśmy leniwi, czyli o noworocznych postanowieniach

Wczoraj pierwszy raz w nowym roku poszłam na zumbę. Dlaczego dopiero wczoraj, a nie na przykład już drugiego stycznia? Bo moja grupa z ulubionym instruktorem zaczynała zajęcia właśnie wczoraj. Wiem, że trochę późno, ale lepiej późno niż wcale. No dobrze, ale dlaczego piszę o tej zumbie wczorajszej na mojej siłowni na południu Londynu?

Rodzinka UK

Jaki zawód wykonujesz na emigracji?

 

Czy decydując się na życie za granicą braliście pod uwagę fakt zmiany zawodu? Jak bardzo zaskoczyło was życie pod tym względem?

Jeśli ktoś wyjechał do pracy na kontrakt to pół biedy, bo wiedział do czego jedzie. Co jednak w sytuacji, kiedy trzeba było zmienić profesję, lub jak w przypadku Beaty szukać czegoś innego, i to natychmiast?

Kultura

"PLANETA SINGLI 2" - Hit, który pokochały miliony Polaków!!! w kinach UK od 23 Listopada

Związek Ani (Agnieszka Więdłocha) i Tomka (Maciej Stuhr) przeżywa poważny kryzys. On, showman-celebryta wcale nie ma zamiaru się ustatkować. Ona z kolei chce poważnego związku. Tymczasem na horyzoncie pojawia się Aleksander – zauroczony Anią milioner, właściciel aplikacji Planeta Singli, przekonany, że nikt inny nie pasuje do niego bardziej niż romantyczna nauczycielka muzyki.

Zapraszamy do kina!

 

https://www.youtube.com/watch?v=vngIzd98Ics

 

Obcy w szkole. Panika pewnej matki.

Obcy w szkole. Panika pewnej matki.

 

 

To był typowy dzień na Wyspach Brytyjskich. Od samego rana lało i wiało. Nie wiem, jak jest w szkołach Waszych dzieci, ale w naszej obowiązuje jedna zasada: kiedy pada deszcz, dzieci wchodzą do szkoły bez zbędnego czekania na boisku.

Niby zasada dobra, prawda?

 

Wszyscy zgodzimy się, że w przypadku ulewnego deszczu nie ma sensu przedłużać dzieciom stania na dworze. Po co mają moknąć? Po co ta sztuczna dyscyplina, od której tylko można się przeziębić? Z tego samego założenia wyszła również dyrektor naszej szkoły i zezwoliła dzieciom, w przypadku ulewy wchodzić od razu do szkoły. Dodajmy, że normalnie, czyli podczas nie-deszczowych dni szkoła jest zamknięta i nie można do niej tak sobie po prostu wejść z ulicy. Dzieci przed rozpoczęciem zajęć zbierają się na boisku i w rządkach ustawiając się przed swoją klasą przekraczają próg szkoły wraz ze swoim nauczycielem. Rodzice wtedy zostają na boisku machając pociechom na pożegnanie.

Po dzwonku bramy szkoły są nadal otwarte dla spóźnialskich, ale tylko przez pięć minut. Po upływie tego czasu woźny zamyka bramę szkoły, do której od tej pory można wejść tylko przez sekretariat.

Sytuacja zmienia się jednak, kiedy pada deszcz. W takich przypadkach rodzice mają prawo wejść do szkoły, by tam zostawić dziecko w jego klasie. I niby nie ma w tym nic dziwnego, a jednak. Otóż jedna z matek w naszej szkole poddała w wątpliwość taką praktykę uważając, że stwarza łatwą drogę do popełnienia przestępstwa. Matka bowiem zauważyła, że w tego typu okolicznościach może dojść do bezprawnego wejścia na teren szkoły osoby, która może mieć jakieś złe zamiary. Powiedziała, że ktoś w całym zamieszaniu mógłby schować się na przykład w szkolnej toalecie. Kobieta która oczami wyobraźni widziała już zarys ewentualnego przestępstwa powiedziała, że jej mąż jest pozbawiony praw rodzicielskich i nie raz próbował już porwać dzieci. Matka dzieci była mocno przerażona takim postępowaniem szkoły i postanowiła podzielić się swoimi obawami z pracownikami szkoły. Jaki będzie tego efekt, nie wiadomo.

Pozostaje jednak pytanie, czy czasem nie przesadzamy, czy żyjąc w niebezpiecznych i nerwowych czasach nie tracimy zdrowego rozsądku? A może, przeciwnie, nie dostrzegamy zagrożenia tam, gdzie ono najwyraźniej jest. Może matka ma faktycznie rację?

Sama jestem ciekawa, jak ta historia się skończy. Z drugiej strony zastanawiam się, jakie są zwyczaje w szkołach Waszych dzieci? Czy u Was również w czasie deszczu drzwi są otwierane? A przecież na Wyspach pada całkiem często i ktoś może tę sytuację wykorzystać w niecnym celu.

Oczywiście większość szkół w Anglii jest wyposażona w monitoring CCTV, ale jak wiemy jeśli ktoś chce się dopuścić przestępstwa, to nic go nie powstrzyma.

Co o tym sądzicie?

Add new comment

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
The subscriber's email address.