Skip to main content
Porady

Znalazłam telefon na ulicy, czyli krótka historia dająca wiele do myślenia

 

To był zwyczajny, szary dzień, jaki zdarza się każdej matce odprowadzającej swoje dziecko do szkoły. Po odstawieniu dziecięcia do placówki, do której uczęszcza od lat kilku, udałam się w kierunku swojej pracy. Tak się składa, że idąc na przystanek mijam szkołę średnią. I akurat tego dnia właśnie zauważyłam leżący na chodniku telefon.

Telefon był taki sam jak mój, ten sam model. Rozejrzałam się, ale nie było nikogo oprócz mnie. Było już dobre kilkanaście minut po dzwonku, ulica ucichła od dzieciaków, które zniknęły za bramą szkoły na południu Londynu.

Kultura

Aplauz! Rusza największy festiwal polskiej piosenki poza granicami

Z dumą i radością informujemy, że portal Mums from London dołączył do patronów medialnych największego Festiwalu Polskiej Piosenki poza granicami kraju - Aplauz 2018, którego II edycja odbędzie się w dniach od 5 do 7 maja w Peterborough - Wielka Brytania.

Celem Festiwalu jest promocja polskiej kultury i piosenki wśród dzieci i młodzieży mieszkającej poza granicami kraju, a także kształtowanie i  promowanie wokalnych talentów. W wydarzeniu mogą wziąć udział dzieci i młodzież do osiemnastego roku życia.

Porady

Zapisujemy dziecko do brytyjskiej szkoły

 

W większości miast podania o przyjęcie dziecka do szkoły rozpoczynają się we wrześniu i kończą w połowie stycznia. Oznacza to, że jeśli chcemy, aby nasza pociecha uczęszczała do szkoły od września następnego roku, to jak najwcześniej powinniśmy rozglądać się za zorganizowaniem odpowiedniego miejsca.

System doboru odpowiedniej szkoły działa na wyspach zupełnie inaczej niż w Polsce. Dzisiaj przyjrzymy się temu systemowi i miejmy nadzieję, rozwiejemy wątpliwości wielu matek.

Jaki rodzaj szkół istnieje na Wyspach Brytyjskich?

Porady

Złamane serce, depresja i moje emigracyjne życie w UK

 

Kilka dni temu spotkałam pewną kobietę, która podzieliła się ze mną swoimi przemyśleniami na temat życia w Wielkiej Brytanii. Opowiedziałam jej o tym, że prowadzę portal dla polskich rodzin, zapytałam, czy mogę opisać naszą konwersację, ponieważ wydała mi się bardzo ciekawa. Zgodziła się, pod warunkiem, że zrobię to anonimowo.

Zdrowie

Stulejka u chłopców: jak rozwiązać bolesny problem krok po kroku

Stulejka to męskie schorzenie wrodzone polegające na zwężeniu ujścia napletka, które uniemożliwia lub bardzo utrudnia ściąganie go. Jeśli nie możemy ściągnąć napletka, między nim a żołędzią gromadzi się wydzielina, która może utrudniać wydalanie moczu. Jak poradzić sobie z tym problemem? Jak pomóc dziecku?

Dzisiaj skupimy się na tym, jak rozwiązać problem stulejki w Wielkiej Brytanii.

W języku angielskim problemy tego typu określa się mianem Male circumcision i polega na chirurgicznym usunięciu zrośniętego napletka.

Jak dbać o skórę twarzy latem

Jak dbać o skórę twarzy latem

 

O skórę twarzy powinniśmy dbać przez cały rok, jednak lato jest okresem, kiedy musimy o nią zadbać jeszcze bardziej. O tej porze roku nasza cera jest bowiem narażona na wiele negatywnych czynników - silne promieniowanie UV, wiatr, woda morska, woda z basenu, piasek czy wysoka temperatura niszczą barierę hydrolipidową skóry i zaburzają jej równowagę. To z kolei prowadzi do nadmiernego wysuszenia i przedwczesnego starzenia się skóry.

 

Jak więc zadbać o skórę twarzy latem?

Według mnie, najważniejsze latem są ochrona przeciwsłoneczna, stosowanie antyoksydantów oraz dokładne oczyszczanie i nawilżanie skóry.

 

Ochrona przeciwsłoneczna

Właściwa ochrona przeciwsłoneczna w bardzo dużym stopniu zmniejsza ryzyko zachorowania na czerniaka. Ponadto słońce przyspiesza starzenie się skóry oraz przyczynia się do powstawania przebarwień i krostek. Dlatego też  niezwykle istotne jest stosowanie latem kremu z filtrem UV. Przy cerze normalnej i nieproblematycznej sprawdzą się kremy z faktorem SPF 20–30. Jednak w przypadku jasnej cery, lepiej sięgnąć po krem z filtrem SPF 50+. Krem powinien być nałożony na około 15-20 minut przed ekspozycją skóry na promienie słoneczne i reaplikowany co około 2-3 godziny. Pamiętajmy również, że promienie słoneczne 'atakują' naszą skórę także w cieniu, samochodzie czy biurze a nie tylko na plaży!

 

Stosowanie antyoksydantów

Lato sprzyja rozwojowi wolnych rodników. Powstają one w skórze pod wpływem promieni słonecznych i powodują uszkadzanie włókien kolagenowych oraz niszczenie kwasu hialuronowego, czyli powstawanie zmarszczek oraz utratę jędrności. Zbyt duża ilość wolnych rodników może również prowadzić do chorób serca a nawet do powstawania nowotworów skóry! Wolne rodniki można neutralizować, stosując antyoksydanty takie jak: witamina C, floretyna, kwas felurowy, koenzym Q10, czy ekstrakt z zielonej herbaty. Warto poszukać tych składników w kremach i serum. Takie preparaty nie tylko pomogą zneutralizować działanie utleniaczy, ale też zwalczą szkodliwe skutki ich działania. Poprawią wygląd skóry – poprzez jej rozjaśnienie i niwelowanie przebarwień, ujędrnią tkankę skórną i naprawią uszkodzenia.

 

Dokładne oczyszczanie i nawilżanie skóry

Dokłane oczyszczenie cery rano i wieczorem powinno być  nieodłącznym elementem letniej pielęgnacji. Latem gruczoły łojowe skóry pracują intensywniej, tłusta warstwa przyciąga zanieczyszczenia. Może dochodzić do zapychania porów, powstawania zaskórników oraz nasilenia trądziku. Warto zwrócić uwagę, aby preparat do oczyszczania cery wzbogacony był o substancje łagodzące i kojące np. aloes, wyciąg z rumianku, D-pantenol czy alantoina. Pamiętajmy też, że taki preparat powinien mieć właściwości nawilżające aby nie doprowadzał do nadmiernego przesuszania skóry. Również wybierając krem czy to na noc czy na dzień sięgnijmy po kremy lekkie, nawilżające i odżywcze. Stosując kremy tłuste zatykamy pory, a to to najgorsza rzecz, jaką możemy zafundować cerze przy temperaturze 25-30 stopni Celsjusza!

Po powrocie z urlopu, wczesną jesienią warto udać się do gabinetu kosmetycznego na serię zabiegów, które pozwolą naszej skórze 'wrócić do formy'. Takie zabiegi jak peeling kawitacyjny, peelingi kwasami czy mikrodermabrazja mogą nam zniwelować letnie przebarwienia i  przyspieszą regenerację skóry.

 

Weronika Caruso, kosmetolog

Serdecznie zapraszamy do Top Medical Clinic na zabiegi kosmetyczne. Wszyscy czytelnicy strony na hasło MumsfromLondon, którzy umówią się na wizytę w terminie od 28 sierpnia do 3 września otrzymają zniżkę £15.

 

W celu umówienia wizyty lub uzyskania dodatkowych informacji zapraszamy do kontaktu z recepcją:

☎ 0208 681 1651
 074 8340 1764

info@topmedicalclinic.co.uk

 

 

Jak dbać o skórę twarzy latem

Jak dbać o skórę twarzy latem

 

Add new comment

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
The subscriber's email address.