Skip to main content
Porady

Co matka robi, kiedy ma wolną sobotę? Sprząta

 

 

Czy wy też tak macie, czy tylko mnie to dopadło? Co za durna ja! Zamiast korzystać z danej mi chwili wolności, zamiast ogarnąć paznokcie i wziąć się za siebie w końcu, to zaczęłam ogarniać mieszkanie. Bo przecież mieszkanie, to ja!

 

No więc stało się to w ostatnią sobotę. Wszyscy wybyli do kina. Beze mnie, bo mnie kreskówki na dużym ekranie wyjątkowo mało kręcą, niestety. Na szczęście mąż lubi, więc już dawno zostało ustalone, że to on dziatwę zabiera do kina.

Wychowanie

Czy istnieją brzydkie dzieci?

 

Pamiętacie swoje podejście do obcych dzieci, zanim sami zostaliście rodzicami? Ja niestety pamiętam, zwłaszcza jedną sytuację i przysięgam, że najlepiej wyrzuciłabym to z mojej pamięci na zawsze. Ze wstydu….

Zdrowie

Kiedy do logopedy? Obalamy mity.Rodzice i opiekunowie dzieci często zastanawiają się nad tym, czy ich dziecko rozwija się prawidłowo. W tym celu konsultują się z rodziną, znajomymi mającymi dzieci w podobnym wieku, a czasem szukają odpowiedzi na formach internetowych. 

O ile kwestie związane z rozwojem fizycznym dziecka łatwiej jest zweryfikować, ponieważ wizyty u lekarzy są wpisane w opiekę nad nim, to obszar związany z rozwojem mowy nie jest już taki jednoznaczny. Niestety, większość najczęściej powtarzających się wypowiedzi, to szkodliwe mity.

Jak dbać o skórę twarzy latem

Jak dbać o skórę twarzy latem

 

O skórę twarzy powinniśmy dbać przez cały rok, jednak lato jest okresem, kiedy musimy o nią zadbać jeszcze bardziej. O tej porze roku nasza cera jest bowiem narażona na wiele negatywnych czynników - silne promieniowanie UV, wiatr, woda morska, woda z basenu, piasek czy wysoka temperatura niszczą barierę hydrolipidową skóry i zaburzają jej równowagę. To z kolei prowadzi do nadmiernego wysuszenia i przedwczesnego starzenia się skóry.

 

Jak więc zadbać o skórę twarzy latem?

Według mnie, najważniejsze latem są ochrona przeciwsłoneczna, stosowanie antyoksydantów oraz dokładne oczyszczanie i nawilżanie skóry.

 

Ochrona przeciwsłoneczna

Właściwa ochrona przeciwsłoneczna w bardzo dużym stopniu zmniejsza ryzyko zachorowania na czerniaka. Ponadto słońce przyspiesza starzenie się skóry oraz przyczynia się do powstawania przebarwień i krostek. Dlatego też  niezwykle istotne jest stosowanie latem kremu z filtrem UV. Przy cerze normalnej i nieproblematycznej sprawdzą się kremy z faktorem SPF 20–30. Jednak w przypadku jasnej cery, lepiej sięgnąć po krem z filtrem SPF 50+. Krem powinien być nałożony na około 15-20 minut przed ekspozycją skóry na promienie słoneczne i reaplikowany co około 2-3 godziny. Pamiętajmy również, że promienie słoneczne 'atakują' naszą skórę także w cieniu, samochodzie czy biurze a nie tylko na plaży!

 

Stosowanie antyoksydantów

Lato sprzyja rozwojowi wolnych rodników. Powstają one w skórze pod wpływem promieni słonecznych i powodują uszkadzanie włókien kolagenowych oraz niszczenie kwasu hialuronowego, czyli powstawanie zmarszczek oraz utratę jędrności. Zbyt duża ilość wolnych rodników może również prowadzić do chorób serca a nawet do powstawania nowotworów skóry! Wolne rodniki można neutralizować, stosując antyoksydanty takie jak: witamina C, floretyna, kwas felurowy, koenzym Q10, czy ekstrakt z zielonej herbaty. Warto poszukać tych składników w kremach i serum. Takie preparaty nie tylko pomogą zneutralizować działanie utleniaczy, ale też zwalczą szkodliwe skutki ich działania. Poprawią wygląd skóry – poprzez jej rozjaśnienie i niwelowanie przebarwień, ujędrnią tkankę skórną i naprawią uszkodzenia.

 

Dokładne oczyszczanie i nawilżanie skóry

Dokłane oczyszczenie cery rano i wieczorem powinno być  nieodłącznym elementem letniej pielęgnacji. Latem gruczoły łojowe skóry pracują intensywniej, tłusta warstwa przyciąga zanieczyszczenia. Może dochodzić do zapychania porów, powstawania zaskórników oraz nasilenia trądziku. Warto zwrócić uwagę, aby preparat do oczyszczania cery wzbogacony był o substancje łagodzące i kojące np. aloes, wyciąg z rumianku, D-pantenol czy alantoina. Pamiętajmy też, że taki preparat powinien mieć właściwości nawilżające aby nie doprowadzał do nadmiernego przesuszania skóry. Również wybierając krem czy to na noc czy na dzień sięgnijmy po kremy lekkie, nawilżające i odżywcze. Stosując kremy tłuste zatykamy pory, a to to najgorsza rzecz, jaką możemy zafundować cerze przy temperaturze 25-30 stopni Celsjusza!

Po powrocie z urlopu, wczesną jesienią warto udać się do gabinetu kosmetycznego na serię zabiegów, które pozwolą naszej skórze 'wrócić do formy'. Takie zabiegi jak peeling kawitacyjny, peelingi kwasami czy mikrodermabrazja mogą nam zniwelować letnie przebarwienia i  przyspieszą regenerację skóry.

 

Weronika Caruso, kosmetolog

Serdecznie zapraszamy do Top Medical Clinic na zabiegi kosmetyczne. Wszyscy czytelnicy strony na hasło MumsfromLondon, którzy umówią się na wizytę w terminie od 28 sierpnia do 3 września otrzymają zniżkę £15.

 

W celu umówienia wizyty lub uzyskania dodatkowych informacji zapraszamy do kontaktu z recepcją:

☎ 0208 681 1651
 074 8340 1764

info@topmedicalclinic.co.uk

 

 

Jak dbać o skórę twarzy latem

Jak dbać o skórę twarzy latem

 

Add new comment

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
The subscriber's email address.