Skip to main content
Wychowanie

Dziecko i … przyciski

 

Spróbuj wcisnąć przycisk stop na przejściu, czy w autobusie! Spróbuj zrobić to przed dzieckiem, nie dając mu szansy na wciśnięcie. Dziecko znienawidzi cię za to czynem i słowem, gwarantowane! 

Zdrowie

Dlaczego jesteśmy leniwi, czyli o noworocznych postanowieniach

Wczoraj pierwszy raz w nowym roku poszłam na zumbę. Dlaczego dopiero wczoraj, a nie na przykład już drugiego stycznia? Bo moja grupa z ulubionym instruktorem zaczynała zajęcia właśnie wczoraj. Wiem, że trochę późno, ale lepiej późno niż wcale. No dobrze, ale dlaczego piszę o tej zumbie wczorajszej na mojej siłowni na południu Londynu?

Rodzinka UK

Jaki zawód wykonujesz na emigracji?

 

Czy decydując się na życie za granicą braliście pod uwagę fakt zmiany zawodu? Jak bardzo zaskoczyło was życie pod tym względem?

Jeśli ktoś wyjechał do pracy na kontrakt to pół biedy, bo wiedział do czego jedzie. Co jednak w sytuacji, kiedy trzeba było zmienić profesję, lub jak w przypadku Beaty szukać czegoś innego, i to natychmiast?

Kultura

"PLANETA SINGLI 2" - Hit, który pokochały miliony Polaków!!! w kinach UK od 23 Listopada

Związek Ani (Agnieszka Więdłocha) i Tomka (Maciej Stuhr) przeżywa poważny kryzys. On, showman-celebryta wcale nie ma zamiaru się ustatkować. Ona z kolei chce poważnego związku. Tymczasem na horyzoncie pojawia się Aleksander – zauroczony Anią milioner, właściciel aplikacji Planeta Singli, przekonany, że nikt inny nie pasuje do niego bardziej niż romantyczna nauczycielka muzyki.

Zapraszamy do kina!

 

https://www.youtube.com/watch?v=vngIzd98Ics

 

Po czym poznać Polaka za granicą?

Po czym poznać Polaka za granicą?

 

Każdy, kto wyjechał za granicę prędzej, czy później usłyszy od bliższych lub dalszych znajomych, że wygląda, jak Polak. W takich momentach zastanawiamy się, czy to złośliwość, czy może komplement? No, bo przecież jak niby mamy wyglądać? Skoro jesteśmy z Polski, to nic dziwnego, że wyglądamy jak…Polacy. No, właśnie!

 

Okazuje się, że to określenie nabrało specjalnego znaczenia i nazywanie kogoś z rodaków, że wygląda jak Polak ma nam sugerować, coś złego. Oto nagle wychodzą z nas najgorsze cechy przypisywane do naszego narodu. Tak przynajmniej widzą nas inni rodacy.

A co na to określenie Anglicy, czy Amerykanie? Co sądzą o naszym wyglądzie? Okazuje się, że Anglik mówiąc do kobiety: wyglądasz, jak Polka, ma na myśli coś zupełnie innego, niż my. W jego ustach to… komplement. Według Anglików uroda naszych rodaczek bardzo odbiega od typowych twarzy angielskich kobiet, jesteśmy według nich dużo ładniejsze, nasze rysy są łagodniejsze, a wystające słowiańskie kości policzkowe są symbolem piękna. Czy to oznacza, że Angielki są brzydkie? Ależ skąd. Również są piękne, ale jakby inaczej. Można to krótko podsumować stwierdzeniem zasłyszanym zresztą od pewnego Anglika, że Polki są ładne naturalnie, a angielska dziewczyna zanim wyjdzie z domu musi najpierw wyprostować włosy i nałożyć odpowiedni makijaż, żeby pokazać się ludziom. Angielki również bardzo chętnie poprawiają urodę w gabinetach kosmetycznych, podczas gdy Polki wolą metody naturalne.

 

A co, o naszym wyglądzie sądzą inni Polacy? My sami uważamy, że „wygląd na Polaka” jest określeniem negatywnym i pokazuje nasze najgorsze cechy, takie jak brak pewności siebie, kompleksy przywiezione ze sobą znad Wisły i chęć pokazania wszystkim, że jest się kimś zupełnie innym.

 

Po czym poznać Polaka na angielskiej ulicy?

Oto odpowiedzi najczęściej wymieniane na różnych forach dyskusyjnych:

 

 1. Kiedy coś mówi, co drugie słowo zaczyna się na literę „K”.
 2. Polaków poznać po jasno-niebieskich dżinsach, a Polki po opalonej koniecznie na żółto na solarium twarzy.
 3. Polaka poznać po tym, że jest wrogiem dla drugiego Polaka.
 4. Po wąsach i sandałach koniecznie ze skarpetkami.
 5. Polaków poznajemy po siatkach z Lidla.
 6. Polaka najłatwiej poznać po ogolonej na jeża głowie, jakby dopiero z więzienia go wypuścili.
 7. Polkę poznać po białych kozaczkach, które zakłada do dżinsowych szortów nawet w zimie.
 8. Matkę Polkę poznać po tym, że zakłada dziecku czapkę wiązaną pod brodą bez względu na pogodę. Takie czapki dzieci  wyspiarzy nosiły przed wojną, na co wskazują stare fotografie.
 9. Po tanim piwie wyciąganym z plecaka w merze. Dla szpanu.
 10. Starsi Polacy chodzą w dżinsowych kurteczkach do pasa i wyglądają jak Mario Bross.
 11. Polkę poznać po za małym rozmiarze sukienki, która ma wyglądać na bardzo obcisłą.
 12. Polki poznać po włosach pomalowanych na smolistą czerń i mocnym makijażu już od samego rana.
 13. Polkę poznać po tym, że jest najładniejsza na ulicy.
 14. Polaka poznać po tym, że przepuszcza kobiety w drzwiach.

 

I niestety to wszystko prawda.

 

Add new comment

Plain text

 • No HTML tags allowed.
 • Lines and paragraphs break automatically.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
The subscriber's email address.