Skip to main content
Rodzinka UK

Gdy nasze dzieci chcą wracać do Polski

 

 

Przeprowadzając się na stałe do innego kraju często bierzemy pod uwagę nie tylko poprawę naszego statusu społecznego, ale również bierzemy pod uwagę lepszą przyszłość dla naszych dzieci. I w większości przypadków udaje się to osiągnąć. Praca za granicą pozwala na kupno domu, czy samochodu, dzieci zaczynają mówić biegle w drugim języku. A po kilku latach okazuje się nagle, że nasze dziecko chce za wszelką cenę wrócić do Polski.

Porady

Bezpieczeństwo dzieci w drodze do szkoły.

Wakacje oficjalnie dobiegły końca, co oznacza, że rodzice z całego kraju wrócili do swoich obowiązków przy odwożeniu i odbieraniu dzieci ze szkoły.

 

Większość dzieci jest podwożona i odbierana ze szkoły samochodem. Najnowsze statystyki mówią, że aż 42% dzieci w szkołach podstawowych przyjeżdża do szkoły samochodem. Jednakże, w związku z tym, że dzieci stają się coraz mniej aktywne, a nadwaga wśród najmłodszych jest coraz większym problemem, rodzice starają się temu zaradzić i wysyłają swoje pociechy do szkoły np. rowerem.

 

Wychowanie

Czy dzieci powinny ustępować miejsca starszym?

Każdy rodzic powinien odpowiedzieć sobie na pytanie kogo wychowuje: przyszłego egoistę, czy osobę lubianą przez wszystkich, miłą i wrażliwą na potrzeby innych? Czasem w codziennym biegu zapominamy, że to właśnie my, jako rodzice mamy największy wpływ na to, kim w przyszłości będą nasze dzieci.

 

Sprawdź, czy w szkole twojego dziecka w Londynie jest zanieczyszczone powietrze

Sprawdź, czy w szkole twojego dziecka w Londynie jest zanieczyszczone powietrze

W ostatnim czasie dużo mówi się o ogromnym smogu, jaki roztacza się nad Polską. Dane są alarmujące. Jak sytuacja wygląda w Wielkiej Brytanii, a zwłaszcza w Londynie? Okazuje się, że im szkoła położona jest bliżej centrum miasta, tym zanieczyszczenie powietrza jest w niej większe.

Dziesiątki tysięcy dzieci uczęszczających do ponad 800 szkół podstawowych i średnich oraz przedszkoli położonych w Londynie jest narażonych na podwyższone poziomy zanieczyszczenia powietrza. Takie powietrze naraża dzieci na utratę zdrowia w przyszłości, alarmują lekarze.

Dziennik The Guardian donosi, że aż 802 palcówki edukacyjne w Londynie, w których znajdują się dzieci od trzeciego roku życia są położone w miejscach, gdzie powietrze jest bardzo zanieczyszczone. Według wskaźników EU poziom zanieczyszczenia nitrogenu dioxide nie powinny przekraczać limitu 40µg/m3 

Na 150 metrów (40 mikrogramów na metr kwadratowy). Uznaje się, że przekroczenie tej liczby jest niezdrowe dla organizmu człowieka.

Z tabelki wynika, że większość szkół położonych w centrum Londynu znacznie przekracza tę liczbę. Łatwo można też dojść do wniosku, że im dalej od centrum położona szkoła, tym powietrze w niej jest czystsze.

Aby sprawdzić, jak bardzo jest zanieczyszczone powietrze w szkole, czy przedszkolu, do którego chodzi nasze dziecko wystarczy na górze tabelki wpisać nazwę szkoły, tutaj: https://www.theguardian.com/environment/2017/feb/27/check-if-your-london-nursery-school-or-college-is-exposed-to-toxic-air

 

Źródło informacji: TheGuardian.

 

 

zanieczyszczenie powietrza w Londynie

Add new comment

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
The subscriber's email address.