Skip to main content
Rodzinka UK

Lista odkrytych basenów w Londynie

 

Nie ma to jak popływać pod chmurką, prawda? W Polsce to dopiero są do tego warunki! Rzeki, jeziora i stawy są praktycznie w każdej okolicy. I właściwie wszędzie można sobie popływać. W Anglii jest nieco inaczej. Tutaj pływa się głównie na basenach. Ale, jak tu iść na basen, kiedy słoneczko przyjemnie grzeje?

Okazuje się, że i na to są sposoby. Dzisiaj u nas lista basenów odkrytych w Londynie.

Wychowanie

Mamo, w jakim kraju chcesz być pochowana?

Takie niespodziewane pytanie usłyszałam pewnego dnia od własnego dziecka. Bo akurat w szkole przerabiali temat lekko egzystencjonalny, i to jak pamiętamy i wspominamy zmarłych.

Trochę mnie zmroziło to pytanko. Raz, że nikt nie lubi rozmyślać o śmierci, zwłaszcza własnej, a dwa, że skąd ja niby mam to wiedzieć? Z drugiej jednak strony z dziećmi należy rozmawiać o wszystkim. O śmierci również.

Wychowanie

Polka w Abu Dhabi: Wielkanoc na Bliskim Wschodzie

To już nasze drugie Święta na Bliskim Wschodzie. Pierwsze było Boże Narodzenie, kiedy byli moi Rodzice i mieliśmy razem cudowny czas. Wszyscy bez wyjątku potrzebowaliśmy tego ciepła i słońca, które oferuje nam Abu Dhabi.

Teraz są u nas Rodzice Bartka, pogoda pomału przechodzi w letnią i czuć nadchodzące upały, aczkolwiek cały czas mimo 35 stopni za oknem, jakoś łatwo akceptuje się temperatury.

Wycieczki

Wycieczka za Londyn: High Elms Country Park w Bromley

 

 

Jeśli szukacie ciekawego miejsca, gdzie można pospacerować z dziećmi w weekend i pooddychać świeżym powietrzem, polecamy High Elms Country Park w Bromley pod Londynem.

Park jest całkiem spory, można zaliczyć ciekawą wycieczkę do lasu, w którym możemy z dzieckiem zbudować szałas. Cały teren możemy przemierzać szlakami turystycznymi, łatwy zajmuje pół godziny, a trudniejszy ponad dwie. Podczas ładnej pogody można rozłożyć koc i zrobić piknik na polu, pod drzewem.

Wychowanie

Moje cudowne dwujęzyczne dziecko, czyli czego matki żałują najbardziej

 

 

Od pewnego czasu na youtubie i na różnych stronach można zauważyć nowy trend wśród blogerek. Otóż nagle narodziła się nowa „moda” na chwalenie się swoimi dwujęzycznymi dziećmi. Matki, które mają swoje kanały na youtubie postanowiły pochwalić się filmami, na których nagrywają „wywiad” ze swoim dzieckiem. I nie jest to zwykła rozmowa. Jest to wywiad z dwujęzycznym dwulatkiem! Wow!

zęby mleczne

Zęby mleczne: leczyć, czy nie? 

 

 

Często się słyszy: "po co leczyć mleczaki, skoro i tak wypadną?". Oczywiście, że wypadną, ale nie powinny być zepsute, bo próchnica automatycznie przenosi się z zębów mlecznych na zęby stałe. Nie warto słuchać takich rad, gdyż leczenie zębów mlecznych jest tak samo ważne jak leczenie zębów stałych. Wizyta adaptacyjna przeprowadzona w odpowiednim okresie życia dziecka ma ogromny wpływ na jego przyszłe relacje ze stomatologiem.

Jeśli dziecko trafia do lekarza zbyt późno, gdy zęby są w znacznym stopniu zniszczone przez próchnicę, dentysta nie powinien  ich usuwać a raczej  starać się ząbki ratować. Przedwczesne ekstrakcje mają ogromny wpływ  na powstawanie  wad zgryzu, leczenie których w wieku późniejszym jest bardzo kosztowne i rodziców często nie stać na taki wydatek.
Alternatywa leczenia zachowawczego może być  lapisowanie, czyli impregnowanie zębów mlecznych azotanem srebra (lapisem). Zabieg jest bezbolesny lecz na skutek lapisowania zęby robią się czarne. Zmiana koloru zębów świadczy o skuteczności zabiegu.

Najlepszym sposobem na zmniejszenie ryzyka powstania próchnicy jest właściwa higiena jamy ustnej dziecka. Właściwe nawyki higieniczne maja duży wpływ na zachowanie zdrowych zębów i zapobieganie powikłaniom.
Powszechnym błędem popełnianym przez rodziców, gdy dziecko niechętnie używa szczoteczki, jest straszenie bólem i dentystą. Bardzo ważny jest dobry przykład. Najlepiej z czyszczenia zębów zrobić rodzinną zabawę – wtedy regularne dbanie o higienę jamy ustnej będzie się przyjemnie kojarzyło i stanie się dobrym nawykiem na resztę życia.

Najczęściej mały pacjent przybywa do gabinetu gdy ból zębów nie daje spać już całej rodzinie. Wówczas w gabinecie przed leczeniem maluszka słyszymy: Będzie bolało? Takie pytanie lepiej pozostawić bez odpowiedzi...
Przecież żaden rodzić nie chce skazywać swe dziecko na cierpienie.

Szkoda, że często bywa tak, że maluchy zbyt późno trafiają do stomatologa, kiedy jedynym wyjściem żeby pomoc dziecku w cierpieniu jest ekstrakcja przysparzająca stresu i mająca wpływ na dalsze relacje dziecka ze stomatologiem. 

Podsumowując, zbyt późne dotarcie do specjalisty często wynika z niewiedzy o konieczności  leczenia zębów mlecznych i profilaktyce schorzeń układu żucia zarówno u dzieci jak i dorosłych.

 

Stomatolog Anna Wiśniewska

 

 

Serdecznie zapraszamy do Top Medical Clinic na leczenie zębów u dzieci. Od 10 do 16 lipca wszyscy czytelnicy strony MumsfromLondon otrzymają 25% zniżki na wypełnienia zębów mlecznych i stałych u dzieci w gabinecie Anny Wiśniewskiej.

 

W celu umówienia wizyty lub uzyskania dodatkowych informacji zapraszamy do kontaktu z recepcją:

Description: https://www.facebook.com/images/emoji.php/v9/f22/1/16/260e.png☎️ 0208 681 1651
Description: https://www.facebook.com/images/emoji.php/v9/fd8/1/16/1f4f2.png📲 074 8340 1764
Description: https://www.facebook.com/images/emoji.php/v9/fbe/1/16/1f4e7.png📧info@topmedicalclinic.co.uk

https://www.topmedicalclinic.co.uk

zęby mleczne

 

Add new comment

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
The subscriber's email address.